|

Uyku Setleri

Uyku SetleriNevresim ve yorganlardan farklı olarak uyku setleri daha kapsamlıdır. İçinde yorgandan, nevresim takımına, yastık kılıflarından yatak örtüsüne kadar pek çok ürün kapsayabilir. Çift kişilik veya tek kişilik olarak ayrılır. Setlerde yorgan, çarşaf, yastık kılıfları ve baza eteği takım olarak bulunur. Oda dekorasyonunda hoşluk katan ürünlerden biridir.

Yastık kılıfları genellikle 4 adet bulunur. Pek çok desen ve renkte bulunan ürünler birbirine uyumlu renk ve desenlerden oluşur. Klasik veya modern desenli modeller tercihe bağlıdır. Mobilyaya ve oda duvarlarına uygun olarak seçilmesi önerilir. Hatta duvar kağıdı döşeli odalar için uygun takım üreten firmalar bile vardır. Farklı kumaşlardan üretilen modeller rahat ve huzurlu bir uyku sağlar.

Pamuklu kumaşlar özellikle sık kullanılır. Yanı sıra saten veya pamuk saten de kullanılır. Şık ve estetik görünüm veren baza etekleri de çift kişilik veya tek kişilik takımlarda bulunur. Yatak eteğini hem kirden korur hem de takımın bir parçası olarak estetik bir görünüm verir.

Bebekler için üretilen setlerde ise parçalar daha detaylıdır. Yorgan, çarşaf, yastık kılıflarının yanı sıra beşik koruma parçaları da mevcuttur. Yatak odalarının tamamlayıcı unsuru olan bu ev tekstili ürünleri dekorasyon konseptine göre seçilir ve yatak odalarında zevkli ve hoş görünümün yanında huzurlu ve sağlıklı uyku sağlar.

evdekorasyonu.com

Benzer Yazılar:

Paspas
Masa Örtüsü
Havlular

Cevapla

Son Yazılar

Siyahın Evinize Kattığı Zarafet

Siyahın Evinize Kattığı Zarafet

  Siyah renk birçoğuna göre renklerin en asilidir. Hangi renkle bir araya gelirse gelsin[...]

Shabby Chic Tarzı Dekorasyon

Shabby Chic Tarzı Dekorasyon

    Nostaljik, romantik ve feminen Shabby Chic tarzını anlatan doğru kelimeler o[...]

Mutfağınızda Biraz Olsun Değişiklik Yapmak İstiyorsanız
Ferah Bahçe Dekorasyonu

Ferah Bahçe Dekorasyonu

                Baharla beraber [...]

Evinizde Pembe Rengine Çok Yer Vermek İstiyorsanız

Evinizde Pembe Rengine Çok Yer Vermek İstiyorsanız

                Pembe çoğumuzun [...]